W Zarzeczewie znów posmakujemy miodów…

Stało się już tradycją, że w sierpniu Oddział w Zarzeczewie Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego zaprasza na Kujawsko-Pomorskie Miodowe Lato. W tym roku odbędzie się ono 8 sierpnia w godzinach 9.00-16.00. Jak zawsze do realizacji tego zadania swe siły zaangażował, oprócz naszego Ośrodka, Regionalny Związek Pszczelarzy Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej we Włocławku.

Celem imprezy jest przede wszystkim promowanie miodu i produktów pszczelarskich, popularyzacja spożywania miodu i produktów pasiecznych, zachęta do  stosowania ich w codziennej diecie. Tegoroczny program targów wzbogacony zostanie między innymi o obchody XXXVII Wojewódzkiego Dnia Pszczelarza. Ponadto będzie możliwość uczestnictwa w konferencji pod hasłem „Dużo zdrowego miodu od pszczelego rodu – innowacyjne rozwiązania w gospodarstwach pasiecznych” w ramach operacji współfinansowanej ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020. Będzie mowa o innowacjach, jak również ekonomice prowadzenia pasiek.

Na targach realizowane będą także warsztaty w ramach projektu sponsoringowego z firmą Anwil S.A. „W bioróżnorodności szansa dla przyszłości planety”. Uczestnicy zajęć zdobędą wiedzę na temat znaczenie zachowania bioróżnorodności, zrównoważonego gospodarowania na polach uprawnych, w sadach i ogrodach jak chronić owady zapylające, jaką pełnią rolę oraz w jaki sposób stworzyć odpowiednie warunki dla organizmów pożytecznych. Nie zabraknie konkursów dla pszczelarzy na Miód Sezonu oraz Najlepszą Ekspozycję Targową. Będzie możliwość popróbowania regionalnej kuchni, którą z pewnością zaserwują zwiedzającym panie z KGW na swych stoiskach oraz zakupu wyrobów rękodzielniczych i roślin ozdobnych.

W programie targów m.in:

– uroczysta Msza Święta,

– wręczenie odznaczeń,

– konferencja „Dużo zdrowego miodu od pszczelego rodu – innowacyjne rozwiązania w gospodarstwach pasiecznych”,

– konkursy dla pszczelarzy: Miód sezonu, Najlepsza Ekspozycja Targowa,

– podsumowanie etapu regionalnego konkursu AGROLIGA,

– występy artystyczne.

Ponadto na terenie parku będzie się odbywać:

– promocja miodów i produktów pasiecznych, propagowanie innowacyjnych rozwiązań w gospodarstwach pasiecznych, kiermasze i degustacje,

– pokaz odwirowywania miodu,

– zajęcia warsztatowe w ramach projektu sponsoringowego z firmą Anwil S.A. „W bioróżnorodności szansa dla przyszłości planety”,

– prezentacja działalności Kół Gospodyń Wiejskich, dziedzictwa kulturowego i kulinarnego regionu

– prezentacja stoisk z wyrobami rękodzielniczymi, roślinami ozdobnymi, żywnością regionalną.

Wstęp i parking bezpłatne.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych wystawców do przesyłania zgłoszeń, a 8 sierpnia z przyjemnością powitamy w Zarzeczewie amatorów miodowych smakołyków, regionalnej kuchni oraz dobrej zabawy!

 

Szczegółowych informacji udziela:

Anna Dykczyńska

tel. kom. 723 330 996,

e-mail: anna.dykczynska@kpodr.pl

KPODR Minikowo,                                 

Oddział w Zarzeczewie

ul. Nizinna 9, 87–801 Włocławek 3

tel. (54) 255 06 31 (centrala),                                 

(54) 255 06 13,

fax. (54) 255 06 01.

Anna Dykczyńska, KPODR

Skip to content